KARNISZE OLSZTYN

Karnisze to elementy konstrukcyjne pozwalające na utrzymanie nawet najbardziej ciężkiej i bogato zdobionej firanki. Słowo karnisze pochodzi z francuskiego i oznacza gzyms, zatem podstawę. Oprócz podstawy dla firanek karnisze pełnią też funkcję dekoracyjną. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem karniszy i nie wiesz które będą najlepszym rozwiązaniem dla Twoich okien – przyjdź do nas. W ofercie studia firanowego Olsztyn :karnisze, firany, zasłony i rolety, tkaniny zasłonowe a także usługi montażu.

Zastanawiasz się jak wybrać karnisz idealny do Twojego okna? Oto kilka rad:

Karnisze drążkowe

Najczęściej spotykanymi karniszami, które możesz zakupić są karnisze drążkowe.
Karnisze drążkowe charakteryzują się prostą budową składającą się z: drążka, kółeczek do których są przymocowane żabki, ozdobnych końcówek zabezpieczających kółka przed wysunięciem z karnisza. Mają spełniać funkcję użytkową ale także dekoracyjną.

Zalety karniszy drążkowych:

– są ozdobne,

– możemy wybrać je z bogatej gamy kolorystycznej,

– duży wybór drążków,

– różne przekroje drążków w zależności od ciężkości dekoracji.

Niewątpliwie są to najczęściej wybierane karnisze. Jednak ich wadą jest fakt ograniczonej powierzchni przesuwania blokowanej przez wsporniki, na których utrzymuje się karnisz.

Do wyboru mamy:

– karnisze drążkowe metalowe,

– karnisze drążkowe drewniane,

– karnisze drążkowe łączone metal i drewno.

Karnisze szynowe

Innym rodzajem karniszy są karnisze szynowe. Są one mniej popularne, jednak swoją funkcjonalnością i użytecznością często przewyższają popularne karnisze drążkowe.
Funkcjonalność karniszy szynowych opiera się przede wszystkim na konstrukcji. W tego typu karniszach zastosowano odgórny system mocowania wsporników, dzięki czemu firanki czy zasłonki mogą być przesuwane po całej długości karnisza, a nie tylko jak w przypadku karniszy drążkowych do wspornika. Dodatkowo widać różnicę pomiędzy karniszami szynowymi i drążkowymi – wsporniki nie okalają całego drążka, zatem szyna z żabkami może być zagospodarowana w całej swojej długości. Karnisze szynowe mogą być także montowane do sufitu.

Najciekawsze karnisze w Olsztynie

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem karnisza i nie wiesz która opcja jest dla Ciebie lepsza- zapraszamy do studia firan Olsztyn, karnisze na miarę i potrzeby zostaną wybrane dla Ciebie!

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszamy do kontaktu