FIRANY OLSZTYN

Firany i firanki to element dekoracyjny, który gości niemal w każdym oknie. Choć firany powoli są wypierane przez rolety, żaluzje, nadal cieszą się dużą popularnością. Początkowo firany miały charakter użyteczny chroniły pomieszczenia przed owadami, ich dekoracyjność dostrzeżono później. Dziś możemy wybierać wśród mnogości wzorów i kolorów a także rodzajów firan. Bogaty wybór tkanin, z których są obecnie produkowane firany stwarza możliwość dekoracji okna w dowolnie wybrany sposób.

Jak wybrać odpowiednie firany?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem odpowiednich firan warto zacząć od pomiaru okien i zastanowieniu się nad charakterem danego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane nadają ciepły i elegancki wygląd każdemu pomieszczeniu. Istnieje wiele rodzajów tkanin, z którym możemy uszyć firany – istnieje możliwość wykonania przez nas indywidualnej aranżacji. Oto kilka rodzajów firan, które możecie spotkać w naszym sklepie w Olsztynie. Firany, które posiadamy w ofercie to:

Firany żakardowe

Żakard to tkanina tworzona za pomocą specjalnej techniki, polegającej na wykonaniu na krośnie określonego wzoru nicią. Firany żakardowe są pokryte wzorami wykonanymi z nici poliestrowych lub z dodatkami bawełny.
Firany żakardowe można:

– prać w niskich temperaturach,

– nie trzeba prasować,

– schną rozwieszone.

Firany żakardowe to rozwiązanie praktyczne i eleganckie. Można je zawiesić zarówno w pokoju jak i kuchni, są uniwersalne.

Firany satynowe

Satyna jest wytwarzana z włókien poliestrowych lub bawełnianych. Jedna strona jest połyskliwa i gładka, druga zaś matowa. Firany satynowe niestety wymagają prasowania z powodu łatwości w gnieceniu. Firany satynowe to idealna propozycja dekoracji okna w sypialni.

Firany z tafty

Tafta to tkanina stworzona z włókien jedwabnych, jest trochę sztywna ale firany z tafty zawieszone w oknach prezentują się pięknie. Firany błyszczą się, w zależności od kąta padania światła zmieniają kolory. Są bardzo eleganckie, nadają się do dekoracji okien salonowych, tarasowych.

Firany z organtyny

Firany produkowane z luźno tkanej bawełny lub poliestru. Są przezroczyste, błyszczące. Okna przyozdabiane firanami z organtyny wyglądają bardzo efektownie w pokojach i salonach. Sprawdzą się także w sypialni

Firany z woalu

Woal to materiał z mocno skręconych włókien. Często bywa mieszanką, przepuszczającą światło mimo, że nie jest przejrzysty. Firany z woalu najlepiej prać ręcznie, nie odwirowywać. Takie firany schną podobnie jak te z żakardu można suszyć je na oknach, lekko wilgotne powieszone. Będą stanowiły elegancki dodatek dekoracji okna zarówno w pokoju dziennym jak i sypialni.

Firany z markizety

Firany z przejrzystej siatki, lekkie, barwione lub białe. Z powodzeniem firany z markizety możemy uprać w pralce do 30 stopni i wysuszyć powieszone na oknie.

Firany z lnu

Len jest materiałem ciężkim i zwykle nie stosowanym do firan ale do zasłonek. Jednak tkaniny lnopodobne nie gniotą się jak len i są lżejsze.

Firany z gipiury

Zwykle gipiura jest używana do wykończenia firan i zasłon. Możemy wybrać wiele wariantów firan z gipiury prostych jak i koronkowych.

Najpiękniejsze firany – Studio Firanowe Olsztyn

Wybierając firany do naszego domu musimy zastanowić się nad charakterem pokojów, wystrojem i kolorystyką tak by firanki współgrały z nimi. Zapraszamy do odwiedzenia naszej pracowni firan w Olsztynie. Firany, zasłony, karnisze, rolety – jeśli poszukujesz produktów wysokiej klasy zgłoś się do naszego sklepu w Olsztynie!

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszamy do kontaktu